Životopis

Jan Barášek

Jan Barášek

Podnikatel v oblasti TOP webového designu.
Místo podnikání: Praha
E-mail: jan@barasek.com

Profesionální praxe

Během života jsem se dostal díky různým náhodám a kontaktům na velmi zajímavé posty a pracoval pro TOP klienty, aby svým zákazníkům každý den zlepšovali život.
Jsem zvyklý řešit vždy několik projektů naplno a řídit svůj čas tak, abych efektivně stíhal mnoho věcí.
Díky tomu jsem zvládl dokončit překvapivě mnoho cílů za velmi krátký čas.

Mathematicator

Mathematicator (2013 - 2020) Web projektu
Kamarád Marek Valášek dostal už před lety nápad, že zlepší úroveň znalostí o matematice a poskytne lidem možnost efektivně studovat.

Mathematicator byl můj první velký projekt, na kterém jsem se prakticky naučil programovat, agilní řízení projektu a komunikaci s klientem i s koncovými zákazníky. Web spravuji až do současnosti. Momentálně jde o nejnavštěvovanější český web o matematice a zároveň ekonomicky aktivní projekt.

Díky Mathematicatoru jsem začal hodně přemýšlet o algoritmizaci, umělé inteligenci a strojovém zpracování dat. Vznikl z toho sekundární projekt VikiTron, který je v současné době open source. Online demo VikiTronu.

Úspěchy:
V rámci dlouhodobé spolupráce se mi podařilo vybudovat web, který odbavil přes 30 tisíc platících uživatelů a stal se nejpopulárnějším webem o matematice v Čechách.

LearnTube

LearnTube (2015 - 2020) Web projektu
Díky úspěchu Mathematicatoru chtěl klient společně s dalšími lidmi sestavit nový tým, kladoucí si za úkol naučit všechny podstatné věci, které jsou v moderní společnosti potřeba. Od angličtiny, přes ekonomiku, až po osobní rozvoj.

Po roce intenzivního vývoje a zásluze všech členů týmu jsme spustili první veřejnou verzi, která měla takový úspěch, že jsme museli hned v prvním týdnu po spuštění navyšovat kapacity webového serveru.

Úspěchy:
Podařilo se mi dokončit druhý vzdělávací portál a nabrat cenné reálné zkušenosti při komunikaci s dalšími členy týmu z různých oborů (grafik, copywriter, marketing, ...). Společně jsme spustili moderní vzdělávací portál, kterému jsem naprogramoval většinu zdrojových kódů, vyřešil technické zázemí pro servery a řešil technickou podporu.

ProComputer

ProComputer (2015 - dosud) Web firmy
Díky skvělé životní náhodě jsem se seznámil se Zdeňkem Hradilem, který je majitel firmy ProComputer a od roku 2015 společně řešíme menší digitální projekty pro jeho klienty ve Zlínském kraji.

Úspěchy:
Podařilo se mi vytvořit nebo spravovat webový projekt pro více než 10 klientů, pokaždé v TOP kvalitě. Implementoval jsem offline systém pro organizaci hasičských závodů, registrační systém pro tábory a obecně pracoval na digitálních projektech s obrovským přesahem do reálného světa.

SiteOne

SiteOne (2016 - 2018) Web agentury
Jako Backend developer jsem implementoval interní systémy a webové stránky pro důležité TOP klienty, mezi které patří:

AirBank HomeCredit BlueStyle

Úspěchy:
V rámci skvělého týmu se nám podařilo dokončit trojici plně reponsivních webů pro všechny klienty, přemigrovat na nejnovější verzi Nette Framework a zásadně zlepšit podnikání a život klienta. Po dokončení trojice webů jsem firmě předal maximum své vlastní kvality a bylo na čase se posunout dál.

ShopUp

ShopUp (2018 - dosud) Web agentury
V rámci spolupráce s technickou agenturou ShopUp jsem vyvíjel interní systémy i celé weby pro řadu firem. Pracoval jsem na pozici fullstack vývojáře, který zapracovával úkoly od kreativního grafika a manažera, díky čemuž vznikly tyto skvělé projekty:

Úspěchy:
Podařilo se mi ve firmě nasadit řadu nových technologií, jako je verzování v Gitu, automatické deploye, testování aplikační logiky, řízení projektů přes GitLab a mnoho dalšího.

Formální vzdělání

Vysokoškolské vzdělání nemám, protože by mi zabralo mnoho času, který umím investovat lépe.

Cizí jazyky

Mám přátele v anglicky mluvících zemích, s kterými pravidelně komunikuji. Záleží mi na neustálém zlepšování úrovně.
Do 10 let plánuji hovořit na úrovni rodilých mluvčí anglického jazyka.

Recenze

Marek Valášek

Marek Valášek, provozovatel Mathematicatoru, LearnTube a skvělý matematik
Honza je borec. Napsal pro mě dva weby a spolupráce s ním je skvělá. Reaguje rychle a když potřebuji vyřešit jakýkoli problém, udělá vždy maximum a najde řešení.

Pavel Renčín

Pavel Renčín, spisovatel a odborník na marketingovou komunikaci
Honza Barášek je jeden z nejpracovitějších programátorů, které jsem dosud potkal. Navíc dokáže naslouchat klientovu zadání a snaží se poskytnout zpětnou vazbu, aby spěl projekt co nejrychleji k cíli.

Vojtěch Fáber

Vojtěch Fáber, kreativní grafik, tvůrce videokurzů, kreativní podnikatel na volné noze
Honza jeden z nejzapálenějších a nejšikovnějších programátorů co znám. Obdivuju jeho rychlé řešení problémů a celkově to, že je online "po ruce" téměř 24/7. Spolupráce s ním je na maximální úrovni.

Zájmy

Mám multioborové zájmy související s technologií a aktivně se každý den vzdělávám.

Ve volném čase studuji témata osobního rozvoje a finanční gramotnosti a nové znalosti a zkušenosti pravidelně předávám dalším lidem.

Dělá mě šťastným být ve společnosti lidí a přinášet jim užitek a s tím související hodnotu.