Backend vývojář webových stránek a e-shopů

« všechny pozice

Místo výkonu práce: Praha nebo home office kdekoli.
Vhodné pro: Začátečník (junior do 3 let praxe) a středně pokročilý (do 6 let praxe).
Forma spolupráce: Úkolově na IČ (faktura), Dohoda o provedení práce (DPP) nebo Dohoda o pracovní činnosti (DPČ). (společně nastavíme podle preferencí obou stran).
Kdo bude tvůj šéf: Jan Barášek, fullstack developer a zakladatel portálu Baraja.cz.

Popis pozice

U nás na backendu se rozhodně nudit nebudeš. Začali jsme původně jako tým nadšenců, kteří měli velké plány vybudovat e-shopovou platformu, kde můžete prodávat cokoli. V průběhu času se k tomu nabalily weby, potřeba všechno editovat v administraci a další technologie.

Abychom víc než 300 běžících webů dali dohromady, naprogramovali jsme si nejprve vlastní framework, který se v průběhu let postupně vylepšoval, až jsme skončili na aktuální verzi Nette 3 v kombinaci s PHP 8.1 (a nové verze neustále testujeme) a Doctrine pro odbavení i těch nejsložitějších databázových dotazů.

Vyvíjet budeš modulární systém založený na privátních Composer balících (GitHub namespace baraja-core) vždy na nejnovější technologii, abychom nezaspali dobu. Všechny tvé úpravy se po schválení postupně distribuují do všech nainstalovaných projektů, proto bude mít každý tvůj napsaný řádek obrovský smysl a bude denně pomáhat všem klientům.

Co od tebe očekáváme?

  • Chuť se pořád vzdělávat a posouvat kupředu, abys byl lepší a lepší.
  • Znalost jazyka PHP, základní obsluhu MySql databáze a měl bys znát základní návrhové vzory.
  • Aspoň základní znalost Nette framework (presenter, šablona, služba, routing), ale hodně věcí se můžeš doučit za běhu.
  • Měl bys mít za sebou aspoň jeden naprogramovaný projekt nebo jiný kus kódu, který nám ukážeš, abychom mohli posoudit, jak umíš programovat.

Plusové body navíc

Když budeš umět něco z těchto bodů, získáš hodně bodů navíc, které oceníme. ;) Během spolupráce se toto všechno můžeš doučit na reálných projektech.

  • Verzování souborů a celého projektu v Gitu (commit, větev, merge, rebase, cherry pick, ...).
  • Zkušenosti s hostingem a provozováním reálného projektu (je velký rozdíl nasadit web na server nebo neustále řešit provozní záležitosti).
  • Chytré debugování a logování na serveru (zkušenost s nástroji typu Tracy pro aktivní logování a odhalování chyb v produkci).
  • Decentralizované databáze, UUID, multiserverové aplikace a cloudy (pro velké e-shopy a portály to je nutnost).
  • Práce s Composer balíčky (instalace balíku, úpravy jádra balíku a vydání nové verze pro ostatní).
  • Refaktoring, profilování projektu a iterativní vylepšování často používaných částí, kde řešíme technologický dluh.
  • Přesah do dalších oblastí (frontend, marketing, statistika, ...)

Co bude náplní tvé práce?

  • Budeš vyvíjet nové části našeho CMS pro správu obsahu.
  • Psát automatické testy a dokumentaci.
  • Opravovat bugy a řešit servisní zásahy na již běžících projektech (tady nabereš hodně praktických zkušeností z provozování webu).
  • Pro TOP velké klienty můžeš pomáhat odbavovat urgentní požadavky a technickou podporu kriticky důležitých služeb (všechny projekty musí běžet jako po másle a klientům garantujeme perfektní servis).

Co ti nabízíme?

  • Budeš pracovat pro značky, které dnes a denně používáš.
  • Rozhodně se nebudeš nudit, pořád se něco děje.
  • Budeš mít teamleadera, který dokonale rozumí tvé práci a má přes 10 let praxe, aby ti dokázal s čímkoli poradit.
  • Neformální prostředí v centru Prahy, společné obědy nebo jenom pokec u piva.
  • Finanční ohodnocení odpovídající tvým zkušenostem, znalostem a přístupu (na talentech nešetříme a hodláme ho z tebe udělat).
  • Pravidelné školení a získávání nových znalostí, aby ses posouval dál.
  • Konzultace tvých vlastních projektů a technickou podporu pro téměř všechny otázky.

Používáme tyto nástroje

  • PHP 7.3 (a neustále aktualizujeme), MySql, Postgres, Linux (Ubuntu, Gentoo a Debian).
  • Většina vývojářů programuje na Macu, protože "prostě funguje".
  • Pro psaní kódu PhpStorm, pro verzování kódu a zadávání úkolů GitLab, komunikujeme přes Slack.
  • Automatické testy (Nette Tester, vlastní Audit nástroj a další interní nástroje).
  • Budeme moc rádi, když nás i ty něco nového naučíš.

Co rozhodně dělat nebudeš

  • Až na drobné úpravy formátování v adminu založeném na Bootstrapu nebudeš vůbec řešit frontend.
  • Řešit nesmyslné projekty se zadáním, které se neustále mění.
  • Sedět jako řadový programátor v kanceláři (na každém členovi nám velmi záleží).

Napiš mi e-mail a domluvíme si společně další postup.